Ücretsiz Tanıtım: Kabak Dayı

Bundan önceki yazımda Kabak Dayı‘dan bahsetmiştim. Burası Ankara Kalesi’ne girdikten hemen sonra sol tarafta göreceğiniz küçük bir dükkan. Önünden geçerken güçlükle fark edilen bir yer. Aslı’nın dikkatini çekmesi üzerine içeri girdik.

kabak dayı

Burası aynı zamanda bir imalathane. Sahibi Yücel bey bizi oldukça ilgili ve sıcak karşıladı. Detaylıca yaptığı işlerden, nasıl yaptığından bahsetti. Ben de sohbete bir teşekkür olarak bu kısa yazıyı paylaşarak birazcık olsun tanıtımına katkıda bulunmak istedim.

kabak dayı

Yücel bey, ana iş olarak su kabaklarını oyarak harika lambalar yapıyor. Bu işi severek yaptığı her halinden belli. Bu nedenle özel olarak yaptırmak istediğiniz şekil, desen yazı vb. işlerde büyük bir istekle yardımcı olacağından eminim.

kabak dayı

 

kabak dayı

Yukarıdaki fotoğraflarda tüm bu işlerin yapıldığı küçük tezgahı görüyorsunuz. Oldukça basit bir imalathane ancak yapılan iş büyük dikkat ve sabır gerektiriyor. Bazı kabaklara yüzlerce boncuk monte ettiği oluyormuş.

kabak dayı

Ana işi su kabağı lambaları demiştim. bunların yanında ahşap yap-bozlar ve yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz ahşap desenleri de hazırlıyor.

kabak dayı

Burada ise Yücel bey Aslı’ya, eşinin ahşap yakma tekniği ile yaptığı mevlevi figürünü gösteriyor. Arkadaki arkadaş ise biz dükkana geldiğimizden beri tamamlamaya çalıştığı yap-boz ile uğraşıyor. Biz ayrılırken hala tamamlayamamıştı.

[ads]

kabak dayı

Kabak Dayı’nın internet sitesini ziyaret etmek için burayı, yerini haritada görmek için burayı tıklayın. Bu site üzerinden beğendiğiniz bir modelin telefonla sipariş verebilirsiniz. Fiyatlar oldukça uygun. Yukarıda da belirttiğim gibi kafanızdaki bir desen veya yazıyı kabak üzerine işleterek özgün bir lambaya sahip olabilirsiniz. Hiç bir şey almayacak olsanız bile bu tarz işlere merakınız var ise içeri girip sohbet edebilirsiniz.

 [box]Fotoğraflar: Samsung NX1000 + 20mm f2.8[/box]

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir