Ulus’ta Sokak Fotoğrafı Denemelerine Devam

Bu hafta yine Ulus (Ankara) civarlarındaydım. Aslı şu sıralar yoğun şekilde eğitim, tez vs. etkinliklerle meşgul olduğu için ben hafta sonu için evde yalnızdım. Çıkıp fotoğraf çekmek için bana da iyi bir fırsat oldu aslında.  Yine son birkaç gezimi gerçekleştirdiğim Ulus’un arka sokaklarında dolaştım. Başlangıçta bu havada (yaklaşık -7 dereceydi) dışarı çıkılmaz diye düşünmeme rağmen fotoğraf sevdası üstün geldi. Hava çok soğuk olmasına rağmen benim için keyifli bir gezi oldu. Bu sefer çok yazmadan fotoğraflara geçiyorum. Samsung NX300 ve 20mm f2.8 lensle çektiğimi belirteyim ama.

ulus

ulus

ulus

ulus

ulus

ulus

ulus

ulus

ulus

ulus

“Ulus’ta Sokak Fotoğrafı Denemelerine Devam” üzerine 3 yorum

 1. Site gerçekten çok eğlenceli ve öğretici elinize sağlık…bende bu 3 model arasında kararsız kaldım alma arefesinde 3 modelide kullanan biri olarak tercihiniz ve öneriniz hangisi olur? Nx1000, nx300 ve nx20 bu modeller arasında uzun bir zamandır internetten inceleme yapıyorum makinaları deneme fırsatımda oldu fakat detaylı kullanma şansım olmadı. Hangisini önerirsiniz.. Ben sürekli yanımda taşıyacağım slr makinaların fotoğraf kalitesinde çekim yapan, hızlı ve keskin fotoğraflar elde edebileceğim bir makina istiyorum. Hızlı netleme yapması benim için çok önemli,ve kare de keskinlik, netlik… Siz istekleriniz nedir diye sorarsınız diye küçük bilgi amaçlı bunları belirtmek istedim. Saygılarımla

  1. Aslında size önereceğim makine bu üçünden biri değil. Tavsiyem Fuji X-E1 + 18-55mm f2.8/4 ikilisi olacak. sahibinden.com da fuji yetkili bayisinin ilanları var. En uygun fiyatlı burada bulabilirsiniz. Eğer daha küçük gövde olsun ve vizör benim için çok önemli değil derseniz de X-A1 veya X-M1 küçük ama başarılı gövdeler.

   Eğer Samsung olsun mutlaka derseniz NX300, zamanım ve param var beklerim derseniz NX30

   Böyle :)

   1. İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim. X-e1 ve x-pro1 modellerini de araştırmıştım, olympus omd e-m1 modelini de inceledim. Aynasız alıcağım kesin ama hangi marka hangi model bu iş iyice karıştı. Fuji ve olympus samsung modellerine göre fiyat olarak daha yüksek. 2 bin üstünde genelde bu modeller, tercihi yaparken fiyatı da elbette etkili olacak, o yüzden de samsung modellerine kayma olmuştu biraz…tabi olympus sensör olarak fuji ve samsung tan küçük birde o var…nx300 le çekim yaptığınız incelemelerinizi de okudum orada jpeg te netlik yakalayamadığınızdan bahsetmişsiniz benim için netlik çok önemli aslında ilk mailde o yüzden netliğe vurgu yapmıştım belki nx300 ü elersiniz diye fakat siz samsung lar içinde nx300 ü önermişsiniz. Sanırım iş içinden iyce çıkılmayacak bir hal alıcak :) birde samsung modellerini tr garantili çok daha uygun fiyata alabilme imkanım var o yüzdende samsung üzerinden gidiyorum. Vizör benim için önemli nx20 ye yakınım fakat nx300 e göre artı ve eksileri kafa karıştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir