Yedigöller’de Nerede Kalınır?

Bu yazıyı 4 yıl önce yazmışım, ancak bugün (20 Ekim 2016) itibariyle yeniden üzerinden geçtim. Tüm bilgiler güncel ve bağlantılar çalışır haldedir. Ayrıca geçen hafta bu bölgede tek gecelik bir kamp yaptık. Basit bir kamp rehberi özelliğindeki yazımı da okumak isterseniz burayı tıklayın.

Yedigöller gezisi kararımız biraz ani olduğu için konaklama ve gezi planı konusunda hazırlıksızdık. Bu nedenle birkaç saat içinde karar verip konaklama için rezervasyon yapmak zorunda kaldım. Konaklama konusunda sonuçtan memnun kalsak da güzergah ve gezi planımızda biraz sorun yaşadık. İlk sorun Google map’e güvenerek gidiş rotasını çizmemle oldu. Birkaç kez köy yollarında kaybolarak gezi ekibimizin bana olan güvenini hemen hemen tamamen yok ettim. Ancak konakladığımız pansiyonda oldukça keyifli zaman geçirmemiz kaybettiğim kredilerimin bir kısmını geri kazanmamı sağladı.

Öncelikle nasıl gidebileceğinizden bahsedeyim. Yedi göllere iki ayrı yoldan ulaşılıyor. Bursa – İstanbul yönünden geliyorsanız otoban üzerinden gelirken Bolu (Batı) çıkışından çıkıp şehir içine doğru girdiğinizde hemen soldan Yedigöller yoluna sapıyorsunuz. Bu yol yeni yapıldı, tamamı asfalt ve düzgün. Her tür araçla çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Diğer yol ise Ankara tarafından gelenler için uygun olabilir. Mengen üzerinden gidip Kıyaslar köyü üzerinden Yedigöllere geçiyorsunuz.  Bu yol biraz daha konforsuz ama yine de ulaşım için sorun oluşturmuyor. Ayrıca aşağıda yazdığım  konaklama seçeneklerinden Hindiba Pansiyon ve Yedigöller Aile Pansiyonu bu rota üzerinde bulunuyor.

Gelelim konaklama seçeneklerine. Size dört seçenek önereceğim, birinde konakladık, diğerlerini de ziyaret ettik.

1. Seçenek: Çadır

Birinci ve en keyifli seçenek göllerin hemen yanı başında çadırla konaklama. Kamp ekipmanınız ve biraz da tecrübeniz varsa mutlaka bu seçenek değerlendirilmeli. Bizim gittiğimiz hafta sonu neredeyse 100’e yakın çadır vardı. Çadırda kalırsanız geceleri kamp ateşinde eğlenceli saatler geçirmeniz garanti. Önemli bir nokta, sabah saat 8:00’den akşam saat 20:00’a kadar kamp ateşi, mangal, tüp vb. şeyler yakmak yasak. Bu nedenle gündüz saatleri için yiyeceklerinizi hazır bulundurun. Yiyecek hazırlamadıysanız da sorun değil, milli park içinde bir kafeterya ve bir tane de restoran mevcut. Yani yiyecek ve içecek sorunu yok. Hava karardıktan sonra mangal, semaver veya alanda bulunan metal kovalar içinde kamp ateşi yakabiliyorsunuz. Belirli alanlar dahilinde, yakmak için odun toplamaya da müsaade ediliyor. Tuvalet bulunuyor ve temizlik açısından da fena değiller.

yedigoller_02

2. Seçenek: Hindiba Pansiyon

Burası göller yolu üstünde uğradığımız çok güzel ve konforlu bir pansiyon. Web sitesini incelerseniz farklı temalarda (çoğu garip isimli) etkinlikler ve paket programlar da düzenliyorlar. Yedigöller’e mesafesi biraz fazla, ancak bu pansiyonun çevresindeki doğal alan gölleri aratmıyor. Pansiyonun yakınlarında yürüyüş için parkurlar mevcut.

Konaklamak için birkaç seçenek var. Bunlardan birisi yukarıda gördüğünüz taş binalar ve aşağıda gördüğünüz ahşap evler. Ayrıca çadır seçeneği de var. Taş ve ahşap kulübeler merkezi sistem ile ısınıyor.

Restoran kısmında da yemek ve içecek çeşitleri yeteri kadar var. Bu nedenle rahatına düşkün olanlar ve “çoluk çocuk gelelim ama çocukları da üşütüp hasta etmeyelim” diyenler için bu pansiyonu tavsiye ederim.

Pansiyon geniş ve ağaçlık bir alana kurulmuş. Arazi düz olmadığı için inişli çıkışlı, köprülü, dere yataklı, çok güzel ve keyifli bir pansiyon ortaya çıkmış. Burada birşeyler yemek ve içmek çok ayrı bir zevk. Pansiyonun web sayfası için tıklayın.

Burada yemek yedikten sonra fazla vakit kaybetmeden rezervasyonumuzu yaptığımız pansiyona doğru yola çıktık. Sonbahar bu yolda seyehat etmek için çok uygun bir mevsim. Sanırım bizim ziyaretimizden bir iki hafta sonra sonbaharın renkleri kendini daha çok gösterecek ve daha da güzel olacak.

3. Seçenek Yedigöller Aile Pansiyonu:

Hindiba Pansiyonu geçip göllere doğru devam ettiğinizde Yazıcık Köyü’ne ulaşıyorsunuz. Bu köydeki pansiyonu bir aile işletiyor. Eko turizm bünyesinde desteklenerek hayata geçirilmiş. Bildiğiniz köy evi düzenlenerek konaklanacak hale getirilmiş.

Pansiyon çok temiz, çalışanlar güler yüzlü ve ilgili. Köy temasına zarar verilmeden tasarlanmış ve işletiliyor. Odanızda sobanızı yakıyor, horoz sesi ile uyanıp yer sofrasında kahvaltı ediyorsunuz.

Kahvaltı ise ayrı bir keyifti. Tahmin ettiğiniz üzere sıcak köy ekmeği, köy tereyağı, taze yumurta, soba üzerinden fokurdayan çaydanlık vs. vs.

.

Eğer burada konaklarsanız hemen göllere geçmeden köy içerisinde dolaşmanızı tavsiye ederim. Güzel bir yürüyüş parkuru mevcut.

.

Köy halkı da eko turizme uyum sağlamış, ilgili ve sıcakkanlılar. Köy halkından daha da sıcak kanlı olanlar ise köyün kedi ve köpekleriydi. Aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz bu kadar da olmaz dedirten bir samimiyetleri var.

Yürüyüş sonrası tekrar geldiğimiz pansiyonun önünde kütükler üzerinde sohbet ve çayın keyfi harikaydı.

Sonra, Aslı pansiyonun broşüründeki fotoğraflarda gördüğü “ayakcın” denen şeyi sordu. Aşağıda denemelerimizi görüyorsunuz. Giderseniz mutlaka deneyin. Pansiyonun web sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Pansiyona ulaştıktan sonra göllere yaklaşık 45 dakikalık yol kalıyor. Yol toprak ve bozuk bir yol. Yazıcık köyünden çıktıktan hemen sonra ufak tefek marketlerin bulunduğu bir yerleşim yeri var. Bir şeyler alacaksanız mutlaka buradan alın çünkü buradan sonra hiçbir market, büfe benzeri şey yok.

Biz biraz geç kaldığımız için gölleri pek gezemedik. Daha çok piknik gibi oldu ama tadı damağımızda kaldığı için kısa zamanda tekrarlamak niyetimiz var.

4. Bungalovlar

Bungalovlar, Yedigöller Milli Park’ı içinde bulunuyor. Burada konaklamadık, bu nedenle detaylı bilgi veremeyeceğim ama farklı konforlarda toplamda 18 tane kulübe var. Kulübeler 4’er kişilik ve fiyatlar da 250-350tl arasında değişiyor.

Sormak, bilgi almak istediğiniz bir konu olursa yorumlar veya iletişim bölümünden bana yazabilirsiniz.

“Yedigöller’de Nerede Kalınır?” üzerine 94 yorum

 1. Merak ettigim bir konu var 1 yasinda cocugum var bayramdan sonra gitmeyi dusunuyoruz sıkıntı yasar miyiz acaba.Gollere arac cikiyor mu

  1. Hiçbir sorun yaşamazsınız. Yazıda belirttiğim gibi yollar biraz sorunlu olsa da ulaşımı aksatacak şekilde değil. Özellikle Hindiba pansiyon kışın bile konforlu. Çocuk olduğu için ben size Hindiba pansiyonu öneriyorum. Ancak rezervasyon yaptırın mutlaka. Yaz olduğu için Aile Pansiyonu’nda da rahatlıkla kalabilirsiniz. İlgili pansiyonların web sayfalarına yazıdaki başlıkları tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 2. Şuanda Bolu-Yedigöller yolu yapım çalışmaları nedeniyle kapalı. Biz 2 gün önce gittik ve bizzat şahit olduk. Yolda hummalı bir çalışma var ve yetkililer yıl sonuna kadar çalışmanın devam edeceğini söylediler. Şuanda yolu genişletmeyi bitirmişler. Tehlikeli virajları açıp perde betonla desteklemişler. Sadece dolgu ve asfaltı kalmış. Önümüzdeki sene Yedigöller’e Bolu’dan 42 km’lik yolu yarım saat-45 dakika gibi bir sürede gidebileceğimizi tahmin ediyorum. Böylece ülkemizin bu eşsiz güzelliğini daha fazla insan görebilecek.

  1. Teşekkürler bilgilendirme için. Ek olarak, en iyi korunan bölgelerimiz en zor gidilenlerdi. Bu nedenle ulaşımın kolaylaştırılması çalışmalarına pek sevinemiyorum. Sıkıntıyı göze alan, çok isteyenlerin gidip görebilmesi en güzeliydi.

   1. Salih bey benim kişisel fikrim de aynı yönde. Bolu’da yaşayan biri olarak ayak altında olan doğal güzelliklerimizin ve milli parklarımızın insanlar tarafından nasıl hor kullanılıp tahrip edildiğine yakınen şahid oluyorum. Abant ve Gölcük bunun en güzel örneği.

   2. 80 yaşındaki bir Alman Hanımın umuma açık bir yerdeki çöpünü almayan bir Alman aileye “herkes sizin gibi yaparsa 50 sonra Almanya yaşanmaz bir ülke olur” çıkışmasında gizli sorunumuzun kaynağı..!
    80 yaşındaki Alman hanımın yaşama garantisi olmayan 50 yıl sonraki umutları ile kaplayalım yolları yeter..
    Doğal alanlarımıza hiç bir şey olmaz o zaman..
    Sevgi ve Saygılar..

 3. Halihazırda Yedigöller’e gitmek isteyenler Bolu-Yeniçağa-Mengen güzargahını takip ederek yolculuk edebilirler. Bolu’dan 120 km mesafede bulunan bu yolun çoğu asfalt. Ancak Mengen sınırları içindeki yolda çok sayıda çukur var ve düşmemek elde değil. Lastik yarılması vb aksiliklere karşı hazırlıklı olun. Son 24 kilometresi ise çok bozuk, tozlu, topraklı ve virajlı dağ yolu.

 4. O zaman bu sene maalesef askiya alacagiz yedigolleri arac kucuk getz allah korusun birsey olsa lastige falan mahsur kalirim oralarda baska yerlere gideyim o zaman

  1. Engin Bey, seyahatinizi erteleyecek kadar gözünüzü korkutmak istemezdim. Sadece araba kullanırken biraz daha dikkat etmek gerekiyor. Benim aracım da Hyundai Getz 1.5 dizel. Yokuşlarda benzinli ya da lpgli araçlardan oldukça avantajlı ve biraz da yüksek olduğu için güzel yolculuk ettik. Ancak bir iki kez çukura düştüm. Dikkat edilirse hiç bir sorun yaşanmaz. Yedigöller gezinizi ertelemenize gerek yok diye düşünüyorum. Eğer konaklama konusunda yardım isterseniz Yedigöllere 37 km mesafede bulunan dağ evimizi de düşünebilirsiniz. Linki veriyorum inceleyebilirsiniz. Her konuda yardımcı olurum. Selamlar. Yalnız Eylül ayına kadar maalesef doluyuz.
   http://www.tatil-evleri.com/urun_detay.asp?id=2290&u=Boluda-Organik-Bahceli-Mustakil-Dag-Evi

   1. Evet, ben de üzüldüm gezi iptaline. Bence de vazgeçecek kadar kötü bir yol değil. Biraz dikkatli sürüşle her yere gidilebilir…

    1. Salih Bey bloğunuzdan anladığım kadarıyla doğaya aşık biri olan sizi ve ailenizi Bolu’daki Dağ Evimizde ağırlamak isteriz.

     1. Sinan bey, dağ evi öneriniz aklımda. Bir türlü fırsat olmadı tekrar o tarafa gelmek. İlk fırsatta değerlendireceğim. Çok teşekkürler…

 5. Ne diyelim kismet artik acikcasi biraz acemilik var ondan dolayi tereddut ettim.Su anki programim su sekilde sizin de degerli fikirlerinizi almak isterim.
  Safranbolu -incekaya- amasra-abant-masukiye-iznik ve donus istanbul..

  1. Çok güzel bir seyahat rotası çizmişsiniz. İyi bir tatil ve kazasız belasız yolculuklar dilerim.

 6. merhaba biz aile olarak yedigöllerde tatil yapmak istiyoruz 1 yaşında bir çocuğumuz var ve aracımız yok merak ettiğim konu şu yedigöller içerisinde konaklama imkanı yok mu yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla en yakın pansiyon 45 dk mesafede aracsız en rahat ve en yakın nerde kalabiliriz ?

  1. Merhaba Mustafa Bey,

   Öncelikle araçsız olarak Yedigöllerde konaklamanın oldukça meşakkatli olacağını belirtmek isterim. Boludan ‘Yedigöller’ minibüslerine binerek iki saatte oraya ulaşabilirsiniz. Yedigöllerdeki ağaç bungalovlar bildiğim kadarıyla şu anda Orman Bakanlığı tarafından işletiliyor ancak son birkaç aydır kiraya verilmiyor. Ben Haziran ve Temmuz aylarında gittiğimde yol yapımında çalışan işçiler kalıyordu. Yedigöller-Bolu yolu 42 kilometre ve şuan asfalt dökümü yapıldığı için kapalı. Geçişler Yeniçağa- Mengen üzerinden veriliyor. O yolun uzunluğu Bolu merkezden 120 km. Yedigöllerde konaklama yapılacak yer şuan için yok. Çadır götürenler kamp yapabiliyor. Şu sıralar havanın çok soğuduğunu dikkate almanız gerek. Küçük çocuğunuz için çadırda kalmak sağlıksız olur. ancak Mengen’de 2 adet pansiyon bir adet de köy evi var. Pansiyonlar Hindiba ve Neslice Tatil Köyü. Bolu merkezde ise Yedigöller’e en yakın tesis bizim dağ evimiz. Mesafesi 37 km ama dediğim gibi yol şuanda bakımda olduğu için Yedigöller’i görmek isteyen konuklarımız Mengen yolunu kullanıyor. İyi tatiller.

   1. meraba bir hafta sonra yedigöllere gitmek istiyorum,en yakın mesafede kalabileceğim tesislerin ismi konusunda yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkür ederim şimdiden

    1. En yakın tesisler yukarıda bahsettiğim pansiyonlar. İsimlerine tıklayarak web sayfalarına ulaşabilirsiniz.

  2. Dağ evimizin bulunduğu coğrafya ve bitki örtüsü Yedigöller’inki ile aynı özellikleri taşıyor. Sarı çam, kızıl çam, köknar, kavak ve gürgen ağaçları ağırlıkta alabildiğine uzanan ormanlar insanı dinlendiriyor. 7 adet yok ama balık tutabileceğiniz küçük bir gölümüz bile var. Gelen tüm konuklarımız çok memnun kaldılar ve tatil-evleri sitesinde güzel yorumlar yazmışlar. Ben de buradan tüm konuklarımıza çok teşekkür ediyor iyi gezmeler diliyorum.

  3. Mustafa bey,

   Sinan bey detaylı şekilde açıklamış. Ek olarak önerim Hindiba pansiyonu arayıp görüşmeniz. Belki araç konusunda yardımcı oluyorlardır. Çocuklu çiftler için yedigöllerdeki önerim bu pansiyon. Yazıdaki başlığa tıklayarak web sayfalarına ulaşabilirsiniz. Sinan bey’in önerisini de düşünebilirsiniz…

   İyi tatiller…

   1. Salih bey günaydın,

    Bu bloğu oluşturduğunuz için size teşekkür ediyorum. Bazı üyelere cevap veriyorum ancak reklam yapıyormuş gibi de anlaşılmak istemem. O nedenle sakıncası varsa lütfen söyleyin.
    Yedigöller’i görmek isteyen konuklarımızı ben de aracımla götürüp getirebilirim. Selamlar.

    1. Hayır Sinan bey, neden sorun olsun. İnsanlar faydalansın diye yazıyorum zaten. Tam tersi yardımlar için teşekkürler…

     1. Ben teşekkür ederim Salih Bey. İnsanlara biraz olsun bilgi verip faydalı olabiliyorsak ne güzel. Bundan sonra da Yedigöller ve yapım çalışmaları devam eden yol hakkında bilgi vermeye devam edeceğim. Bolu’dan sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

 7. Merhaba,

  Ben de 2-3 sefer Yedi göllere gittim. 16 Ekim 2013 te de gidip 1 Gece kalmayı planlıyorum Gurup olarak. Fakat şu an kafama takılan ilk şey yol oluyor kapalı deniyor. İstanbuldan geleceğim normalde ben Bolunun içinden çıkarak gidiyordum yedi göllere şu an bu değişti mi çok acil bilgiye ihtiyacım var. Çadırda veya aracımda kalmayı düşünüyorum. Diğer bir seçenek olarak tavsiye edilen köy evi veya pansiyonu tercih edeceğim buraların telefonunu bilen arkadaşlarda tel no vermelerini rica ederim.

  1. Yazıda bahsettiğim pansiyonları arayıp güncel durumu öğrenebilirsiniz. Göllere en yakın yerler onlar çünkü. Yazıdaki başlıklara (pansiyon isimleri) tıklayarak web sitelerine ulaşabilirsiniz.

 8. Bizde 22-24 Kasım da yedigöllerde konaklamayı düşünüyoruz. 4 kişi. Bir çift evli diğer çift evlenmeye hazırlanıyor:) Biz milli parkın içinde olan bungalov evleinde kalmayı planlıyorduk.Fakat yolun kapalı olduğu düşünülürse kalma konusunda ve ulaşımda sıkıntı çekeceğimizi düşünüyoruz.Bu konu hakkında tavisyeniz varmı

  1. Bildiğim kadarıyla göllerin çevresindeki bungalovlar son birkaç yıldır kapalı. Bu nedenle göllerde tek konaklama şekli çadır. Bunun dışında en yakın konaklama yazıdaki bahsettiğim pansiyonlar. Yolun durumu hakkında en sağlıklı bilgiyi bu pansiyonlardan alabilirsiniz.

 9. Acaba şuan durumu bilenler var mı yollar için ayrıca rahatça gidip çadırda kalınabilir durumda mı?

  1. Aydan Hanım Merhaba,
   Yolun durumu yukarıdaki iletilerimde yazdığım gibi. Bolu içinden ulaşılan 42 km’lik yol asfalt çalışmaları nedeniyle kapalı. Ancak Yeniçağa. Mengen üzerinden ulaşabilirsiniz. O yol ise 120 km ve iki buçuk saat kadar sürüyor. Hava sıcaklığı geceleri oldukça düşüyor. Yedigöller yüksek ve dağlık olduğu için çadırda kalmak isterseniz tedbirinizi almanız gerekir. Uyku tulumu ve kalın giysiler şart.

 10. İyi günler Salih bey;
  Ben 1 kasımda oradaydım. Fransız arkadaşlarımı götürmüştüm, bayıldılar. Yarın yine gidiyorum. En iyi güzergah İstanbul’dan Düzce-Yığılca dır. Düzce’den itibaren toplam 75 km ve devamlı levhalar var. Tamamen asfalt. 1-2 bozuk yer var. Bir de son 1-2 km. Arabam Hyundai i30 ve yere yakın olmasına rağmen çok rahat gidip geldim ve şimdi 2 gün arayla bir daha gidiyorum, hazır hava güzel ve yağmur yokken. Kesinlikle gidilmeli ve fotoğraf çekip piknik yapılmalı. Yanınızda her şeyi götürmelisiniz. Sadece akan bol su var. Arabasız olmaz. Yollardaki manzaralarda durup fotoğraf çekmekten yol bitmiyor bir türlü! :-))) İyi günler dileğiyle…

 11. Bilgilendirmeniz çok teşekkürler…
  14 Şubat iki aile gitmek istiyoruz ama Hindibag dışında kalmamızı tavsiye edebileceğiniz yerler var mı?

 12. Merhaba,

  Belirttiğiniz tarihte yapacak olduğunuz Yedigöller geziniz için detaylı hava tahminlerini takip etmenizi önererek tavsiyelerime başlamak istiyorum. Zira Yedigöller’de hava ve yol şartlarının en çetin olduğu aylar Ocak, Şubat ve Mart aylarıdır.

  Gerçi bu yıl her zamankinden daha yumuşak bir kış mevsimi geçiriyoruz ama yine de dikkatli olmak gerekir. Konaklama için benim bilgim dahilinde yukarıda Salih Bey’in bahsetmiş olduğu 3 yerden başka bir alternatif yok maalesef. Bize ait olan dağ evinde ise sadece yaz aylarında konaklama hizmeti verebiliyoruz.

   1. Rica ederim, Salih Bey.

    Elimden geldiğince Yedigöller hakkındaki son gelişmeleri aktarıyor ve sorusu olanları aydınlatmaya çalışıyorum.

    Sevgi ve saygılarımla,

    Sinan OLGUNER
    Yedigöller Rehberi

 13. Merhaba şu anda Ankara’dan yedigöllere en kolay ulaşım yolu nedir ? Hangi yollar açık acaba, Bolu- Yedigööler arası tamamen mi kapalı, yoksa yol yapımı devam ederken kısmen de olsa geçiş veriliyor mu ?

  1. Merhaba Ali Bey,

   Şu anda Bolu merkezden ve Yeniçağa-Mengen güzargahından Yedigöller’e ulaşım imkanı ne yazık ki yol yapım çalışmalarından dolayı yok.
   Sadece Düzce-Yığılca üzerinden gidebilirsiniz.

  1. Merhaba Ali Bey,

   Az önce Milli Parklar Bolu Bölge Müdürlüğü ile görüştüm. Bolu merkezden Yedigöller’e giden 42 km’lik yolun alt yapı çalışmaları bitmiş. Henüz asfaltlama çalışması başlamamış ancak yol trafiğe açıkmış. Bolu- Mengen üzerinden gidilen 120 km’lik yol da açıkmış ancak o yolun son 25 km’si çok bozukmuş. Bolu içinden geçen yolu tavsiye ediyorlar. Yedigöller Milli Parkından sorumlu olan görevli Remzi Bey’in telefon numarasını aldım. Siz geleceğiniz zaman onu arayıp son durumu kontrol ederseniz iyi olur. Önümüzdeki hafta asfaltlama çalışmaları başlayabilir dedi.
   Remzi Bey: 0539 858 94 46

   Hoşçakalın,

    1. Salih Bey,

     Sizden bir ricam olacak. Yedigöller’de kalınacak yerler listenize bizim evin fotoğrafını da ‘Yedigöller Ekolojik Tatil Evi’ adıyla ekleyebilirseniz çok sevinirim. Fotoğraflara ve kullanıcı yorumlarına web adresimden ulaşabilirsiniz.

     Teşekkürler

 14. Sinan Bey

  Gelecek haftasonu gitmeye karar verdik artık, havalarda fena değil. Ilk tercihimiz çadırda kalmak olacak, iki küçük çocuk var iki aile gideceğiz. Çadırla konaklama yapılabiliyor herhalde değil mi? Güvenlik olarak sıkıntılı olur mu, önceki gidişlerde bungalowlar açık olduğu için gece de kalabalık oluyordu, şimdi evler kapalı olunca az mı kişi olur, çadırlı konaklayan az mı olur bilemedim. Çocuklarda var, soğuk, güvenlik gibi konularda öneriniz var mı? Başka öneriniz olur mu? Teşekkürler.

  1. Ali Bey,
   Şu günlerde tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da hava yağmurlu ve mevsim normallerinin altında sıcaklıklar yaşıyoruz. Yaklaşık iki haftadır her gün yağmur yağıyor. Kırk ikindi yağışlarını yaşıyoruz. İnternetten kontrol ederseniz sizin gelmeyi düşündüğünüz 6-7-8 Haziran tarihlerindeki Cuma ve Pazar gününün gök gürültülü ve yağmurlu olduğunu göreceksiniz. Tatil planınızı yaparken hava durumunu dikkate almanızı öneririm. Küçük çocuklarınız olduğu için bu durum büyük önem arz ediyor.
   Yedigöllerdeki kampçıların sayısı ve ortam konusunda bir fikrim yok. Çünkü bu yıl o bölgeye çıkmadım. Ama bir önceki mesajımda telefon numarasını verdiğim Remzi Bey’i arayıp bilgi alabilirsiniz. Remzi Bey milli parklarda çalışan bir görevli. Görev icabı hemen hemen her gün oraya gidip geliyor sanıyorum. Ben şahsen tanımıyorum ama bölge müdürlüğünden numarasını buldum ve sizin için yol durumunu öğrenmek için aramıştım. Siz de son durumu onu arayıp öğrenebilirsiniz.
   Selamlar

 15. Sinan bey merhaba
  Önümüzdeki hafta sonu yedigöllere gelmeyi düşünüyoruz. Hava durumu nasıl yağışlar hala devam ediyormu? Birde orman bakanlığına ait bungalovlar hala kapalı mı? teşekkürler.

 16. Birde Düzce Yığılca güzergahını hiç kullandınızmı yada yol durumu hakkında bilginiz varmı?
  Ben 3 yıl önce mengen üzerinden gittim tadı damağımda kaldı ama yolların durumu yüzünden bidaha gidememiştim. Yığılca üzerinden giden yol hakkında oldukça olumlu yorumlar okudum internette ama google maps’de böyle bir yol gözükmüyor.

  1. Merhaba Hasan Bey,

   Yağmurlar 4 günlük bir aradan sonra tekrar başladı ve 22 Haziran’a kadar gök gürültülü yağmurlu gözüküyor. Ancak bu yağmurlar genelde öğleden sonra başlayıp yarım saat kadar sürüyor. Tüm gün değil. Hava sıcaklıkları oldukça iyi. 28-30 derce civarına yükseldi.
   Orman bakanlığına ait bungalovlar bildiğim kadarıyla kapalı. Yol yapımında çalışan işçiler kalıyordu. Yine de emin olmak için Milli Park görevlisi Remzi Bey’i arayıp sormanızı tavsiye ederim. Numarası: 0539 858 94 46. Ona yol durumunu da sorabilirsiniz.
   Yığılca yolunu ben hiç kullanmadım ama dediğiniz gibi olumlu yorumlar okudum. Yol tabelaları size yardımcı olacaktır. Google maps almamış olabilir.
   İyi Tatiller

 17. Merhabalar,

  5-6 Temmuz gecesi Yedigöller’in yol, hava durumu bilgisi ve kalacak yer konusunda tavsiyesi olan varsa, yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Saygılar

  Tuncay Çetin

 18. Yedigöller’e gidecekler sadece Bolu- Yedigöller yolunu kullansın!
  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bolu Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Yedigöller yolunun bazı kesimlerinde yapılan çalışmalar nedeniyle, Yedigöllere gidecek ziyaretçilerin Bolu- Yedigöller yolunu kullanmaları istendi.
  Söz konusu iş kapsamında Düzce-Yığılca-Yedigöller ve Yeniçağa-Mengen-Dirgine- Yedigöller girişinde bulunan 4 km’lik bölümün doğal küp taş döşemesine başlandığı belirtilen açıklamada, “Şube Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan Yedigöller Milli Parkında doğal küp taş döşeme İşi Bolu İl Özel İdaresi tarafından ihale edilmiş olup; işin yapımına başlamıştır. Söz konusu iş kapsamında Düzce-Yığılca-Yedigöller ve Yeniçağa-Mengen-Dirgine- Yedigöller girişinde bulunan 4 km’lik bölümün doğal küp taş döşemesine başlanmıştır. Gelen ziyaretçilerin çalışmaların yapıldığı yolu kullanması hem imalatın kalitesini düşürmekte hem de idaremizle ziyaretçiler arasında sorun yaşanmasına neden olmaktadır. Bu çalışmaların 15.10.2014 tarihîne kadar devam edecektir. Milli Parka gelen ziyaretçilerin mağdur olmamaları İçin Bolu Yedigöller yolunu tercih etmeleri gerekmektedir” ifadeleri yer aldı.

 19. Ben kiz arkadasimla gelmeyi dusunuyorum yedigillere bizim icin sabahtan aksama kadar konaklayacagimiz bir tesis varmı aceba? Tesekkurler

 20. Merhaba sinan bey 08.11.2014 / 09.11.2014 tarihleri arasında 1 gece konaklamalı yedigöller i 3 kişi olarak gezmeyi düşünüyoruz.Yedigöllere en yakın konaklama yeri ve nereleri nasıl gezileceği konusunda beni aydınlatabilirseniz teşekkür ederim.İstanbuldan geleceğiz.

 21. Merhabalar, 20-21 Nisan tarihleri Arasında yedigöllere gelmeyi düşünüyorum Arkadaşlarımla.bungalov evler hala kapalı mı diye sormak istemiştim.nisan Ayında hava çok soğuk olur mu sizce?

 22. Bende boluya okulca bi gezi düzenlemek istiyorum ama 1-2 günlük bişey olcak enfazla ankaradan geliyoruz ve kamp malzemeleri kiralıyabilceğimiz pek bir yer bulamadım tavsiyeniz varmı

 23. iyi günler ben mayısın su gunlerınde eşimle yedigöllerde tatil yapmak istiyorum eşi balık tutmayı cok sevıyor balık cıkıyormu acaba suan göle yakın nerede kalabılırm donersenız cok sevınırım ıyı gunler

 24. Sinan bey merhaba ben burada 1haftalık bir tatil düşüyorum bir arkadaşımla. yapmak istediğim çadırda kalmak aslında bu konuda yönlendirmenizi istiyorum tabi başka seçenekleride değerlendirebiliriz teşekkurler

 25. Salih bey merhaba ben burada 1haftalık bir tatil düşüyorum bir arkadaşımla. yapmak istediğim çadırda kalmak aslında bu konuda yönlendirmenizi istiyorum tabi başka seçenekleride değerlendirebiliriz teşekkurler

  1. yedigollermillipark.com adresine girerseniz milli parkin icindeki bungalow evler icin rezervasyon yapabilirsiniz.

   Bir evin fiyati (evler 4 kisilik) haftaici gecelik 250 TL ama 2 gunden cok kalacaksaniz indirim yapiliyor.

   Ayrica restoran da acildi.

   Bilginize.

   1. Teşekkürler Serkan bey, yazıda güncelleme yapayım. Eski bir yazı olmasına rağmen çok soru geliyordu bana bu konuda. İyi oldu bilgilendirmeniz.

 26. Arkadaşlar, geçen hafta yedigöllerde kamp yaptık, bu fırsattan istifade yazıyı da Ekim 2016 itibariyle güncelledim. Tüm bilgiler güncel, bağlantılar çalışır haldedir.

  1. merhaba, çadır kiralama yok maalesef ama artık çadır fiyatları çok ucuzladı, neredeyse kiralama fiyatına çadırlar bulabilirsiniz.

 27. Merhaba, alfalt yoldan İstanbul Yedigöller arası mesafe ne kadar sürüyor acaba? Bu haftasonu için çadır düşünüyoruz ancak çok mu soğuk olur acaba… Bolu yolu kardan kapanmış diyenler var, tereddüt ettik. Çadır kurulacak yerler araç ile ulaşılabilecek yerler mi yoksa patika ile yürüyerek mi ulaşabiliyoruz?

  1. Merhabalar, biz Bursadan gittik ancak İstanbuldan da ortalama 3-4 saatte (hıza göre değişir) gidilebilir. Biz gittiğimizde çok soğuk değildi, bu hafta (Kasım ayı) dikkatli olmak lazım. İyi bir uyku tulumu veya battaniye desteği gerekir. Çok üşüyen birisiyseniz sıcak su torbası alın, yatmadan önce su ısıtıp doldurarak kullanabilirsiniz. Çadır alanı ile otopark çok yakın, hatta sakin günlerde aracınızın hemen yanına bile çadır kurabilirsiniz. Yolun durumunu (kar vs.) öğrenmek için yukarıda verdiğim milli parkın web sayfasından bölgedeki görevlilerle iletişime geçebilirsiniz.

   Giderken yola dikkat edin google map yanıltıyor. Otobandan boluya giderken bolu batı çıkışından çıkın. Haritada işaretledim tüm güzergahı: https://goo.gl/jus5CI

  1. Selamlar Salih Bey, yazınızdan çok şey öğrendim ama birkaç sorum olacak. Çadırda kalmayı düşünmüyoruz, booking’ten 15 km mesafeli otelleri inceledim. Kalmak mantıklı mıdır o mesafelerde?

   1. 15km çok uzak bir mesafe değil ama göller bölgesi daha keyifli. Sabah erken kalkıp kahvaltı öncesi ormanda bir yürüyüş güzel olur. Bu yıl bungalovlar da açıldı, 4. seçenek olarak bundan da bahsettim. O yazıya da bir bakın. Birazda sizin ilgi ve beğenilerinize kalmış bir şey aslında.

 28. Salih bey,

  Yedigöller konusunda oldukça bilgi sahibisiniz :) Doğayı bu kadar seven insanların olması ne kadar güzel. Eşim kızım ve ben 1 günü değerlendirmek istedik. ama bütün pansiyonlar dolu .. Yedigöllere yakın olan pansiyonları listeleyebilir misiniz en azından araştırmam kolay olacaktır. Orayı sizin kadar iyi bilen bir başkası bulanam heralde bu kısıtlı zamanda 29-30 May 17 için bakıyoruz

 29. Merhaba.öncelikle bu bilgilendirici mükemmel yazınız için çok teşekkür ediyorum.Tüm ayrıntılari düşünüp yazmışsınız kaleminize sağlık. Ben Bungalow evlerde kalmak istiyorum fakat orası için nasıl rezervasyon yaptiriliyor.telefon no bilenninz varmı acaba?

 30. Merhaba, Ankara’dan gelmek istiyorum erkek arkadaşıma bir sürpriz yapıcam. Ama o bölgeye hiç gitmedim. Yoldaki çalışmalar bitti mi sıkıntı olmadan gidebilir miyiz?

 31. iyi günler.. bilgilendirici yazınız için teşekkürler. milli park civarındaki bungalowlar için nereden bilgi alabiliriz. güncel fiyat ve rezervasyon için?

 32. iyi günler biz iki hafta sonra on arkadas bungalovlarda kalmak istiyoruz içeriği nasıldır fiyat vs nedir yardımcı olabilir misiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir